Produkty

Patří mezi běžné nemoci


Koronavirus je respirační onemocnění, kterým nejspíš onemocněli už úplně všichni. Má příznaky chřipky nebo nachlazení, a aby se se nemoc zjistila, je nutní podstoupit test. Nejprve se prováděly PCR testy, které jsou ale bolestivé a celá řada lidí se jim snažila do poslední chvíle vyhnout, jak jen to bylo možné. Potom přišly antigenní testy, které jsou mnohem šetrnější, protože se provádí stěrem z přední strany nosu nebo ze slin. Stěr se potom smíchá s roztokem a následně uvidíte během pár minut výsledky. Jednou z testovacích sad i pro domácí použití je Flowflex https://www.covidexpert.cz/znacka/flowflex/.

covid test

Je to jednoduché, rychlé a bezpečné
Mnoho lidí bylo na PCR testech a tvrdili, že poté krváceli z nosu. Stěr se totiž dělal z nosohltanu a mnozí odběratelé biologického materiálu postupovali nešetrně, takže došlo k poškození tkáně, což způsobilo krvácivost. U antigenních testů se ničeho podobného bát vůbec nemusíte. Jde o velice šetrný způsob, kdy si jen z přední strany lehce špejlí naberete materiál, který potom otestujete. Tento typ testů se dostal na veřejnost krátce po uvedení PCR testů jako náhrada, protože testovací centra byla během pandemie neustále přetížená, a tento test si doma nikdo neudělá, na rozdíl od toho antigenního.

antigenní test

Antigenní testy byly nakonec povinné pro všechny, kteří chtěli opustit své bydliště. Bez toho to nešlo a museli se prokazovat třeba v práci nebo když si chtěli zajít někam na jídlo. Dnes už tuto povinnost nemáme, ale antigenní test je stále jedinou možností jak zjistit, zda nejste nemocní právě s covidem. A ten je i dnes nebezpečný pro velkou část lidí. Chraňte své okolí a pravidelně se testujte na přítomnost covidu, protože jim tím můžete zachránit život. Máte prarodiče? Před návštěvou se během měsíců, kdy jsou běžné respirační choroby, raději otestujte. A pokud jste jakkoliv nemocní, návštěvu raději odložte.