Produkty

Tvar brýlí vybírejte podle tvaru obličeje


Brýle patřily za socialismu k jednomu ze symbolů škaredého vzhledu, a obecně platilo, že kdo nosil brýle, byl považován za někoho na druhé koleji. Zejména ženy a dívky si užily strádání, kdy byl pro ně problém navázat smysluplný přátelský a později partnerský a rodinný vztah. Naštěstí se našli i lidé rozumní, kteří nad tímto nesmyslem jen mávli rukou, ale bylo jich bohužel poměrně málo. Tato hloupost se dokonce řešila i ve filmech a seriálech, možná si vybavíte seriál Zkouška z dospělosti, kdy studentka Hejkalová v brýlích měla ze svého vzhledu komplex méněcennosti, a ve filmu Vrchní prchni byla prodavačka v knihkupectví Douchová také ve slabé chvilce Josefem Abrhámem přezdívána „ošklivou brýlatou“.

uklízečka v brýlích

Ošklivost brýlí na obličeji může podpořit jejich nevhodný tvar vůči typu tváře a naopak – jestliže si zvolíte typ obroučku, co vám sluší a dokonale padne, můžete s brýlemi být dokonce velmi sexy. Zejména některé ženy jsou v brýlích doslova „ k sežrání“. Dnes naštěstí většina lidí pohlíží na kohokoli v brýlích naprosto bez negativních emocí, ale přece jen je volba obroučků nezanedbatelným krokem k vlastnímu štěstí.

žena v brýlích

Dokonalý obličej je jen jeden – oválný – možná jste již zaslechli nebo se v životě setkali s tímto tvrzením. Ano, je to tak, vnímáme totiž oválný obličej za nejkrásnější, nejpřitažlivější a nejpůsobivější. Do osob s oválným obličejem se snadno zakoukáme a možná i zamilujeme. Zřejmě to souvisí s anatomií lidského těla a také s dokonalostí přesných proporcí v obličeji.

Zapamatujte si tedy jedno zlaté pravidlo – lidé s oválným tvarem obličeje mohou nosit jakékoli obroučky a budou jim slušet. Ti ostatní se musí přizpůsobit kombinaci tvaru obličeje a obroučků tak, aby to vypadalo k světu, resp. aby obroučky co nejvíce obličej opticky přibližovaly oválnému tvaru. Potřebujete-li v tomto směru poradit, porozhlédněte se na Internetu po pasážích, jak vybrat ideální tvar brýlí.