Produkty

Stop úniku tepla


Někdo bydlí v bytě, někdo v domě, a v současné době ani jedna varianta není výhrou z pohledu cen za energie. V rodinném domě si alespoň můžete vybrat čím budete topit, ale i tak jsou ceny nejvíc co kdy byly. Navíc Evropská Unie vyžaduje aby do roku 2050 byly všechny domy bezesní, což znamená že si jen tak něčím nezatopíte a zároveň bude nutné mít zateplené všechny budovy – i starší rodinné domy, u kterých to bude problém. Bude nutností mít moderní plastová či hliníková okna a dveře, zateplenou střechu i fasádu. Jak se toho docílí zatím není zcela jasné.

stavba domu

Už teď můžete vidět že spousta majitelů starších domů začíná svoje domy zateplovat, protože právě nezacelenou fasádou uniká spousta tepla, ať už topíte krbem nebo plynem. Je to zbytečná tepelná ztráta, která vás ročně přijde na někdy i desítky tisíc korun v závislosti na spotřebě. Právě díky zateplení můžete státu výrazně snížit a ušetřit tak peníze které platí zbytečně za teplo, které vlastně nevyužijete.

K zateplení je možné využít buď vatu a nebo polystyren. Ten je levnější a práce s ním je rychlejší, proto ho volí většina lidí. Pokud zrovna zvažujete zateplení domu, vyberte si třeba polystyrén 20mm, který má dostatečnou sílu na to aby bylo zateplení opravdu účinné. Polystyren se hodí na starší domy i na novostavby, takže ho můžete vybrat i pokud stavíte novostavbu. Zateplit dům je dnes opravdu nutnost pro to abyste neplatili zbytečně obrovské částky za teplo, které doslova vyletí oknem.

zateplení fasády

Pozor na plísně
Mnoho lidí si myslí že zateplením fasády polystyrenem a výměnou oken za plastová se jim začnou doma objevovat plísně. Děje se to často, ale jen u lidí, kteří neumí s teplem a studeným vzduchem pracovat. Pokud nebudete intenzivně a pravidelně větrat tak aby se vzduch mohl stačit vyměnit efektivně a rychle, bude se u vás doma srážet vlhkost a plísně se u vás opravdu objeví.