Produkty

Pořizujeme do obýváku fotoobraz


Co je to fototapeta, ví asi každý. Je to jedna z možností, jak vyzdobit interiér, aniž byste byli zkušenými fotografy, anebo malíři. Máme v současné době díky tomu mnohem větší možnosti, než jaké měli lidé v době renesance, například na zámcích, jejichž interiéry byly podrobovány nevšední stylové výzdobě v podobě mistrovských freskových maleb. Vzpomeňme kupříkladu zámek Český Krumlov a jeho překrásný taneční sál.

obraz v kufru

Obdobu tanečního sálu si však můžete vytvořit i vy, a to nejen skrze fototapetu, ale i fotoobrazy z plátna https://www.printscreen.cz/. Můžete pak mít doma něco, co napodobuje malířská díla Claude Moneta nebo holandského velikána jménem Rembrandt Harmenszoon van Rijn. Pochopitelně nejste odkázáni jen na středověké umění, máte v tomto směru volné pole působnosti a můžete tvořit, jak se vám zlíbí. Fotoobraz by mohl vystihnout náladu na mořském pobřeží, výstup na Mount Blanc, pohled vodáka při splouvání Vltavy pod Zlatou Korunou anebo panorama Jizerských hor vystřižené z rozhledny Královka. Měli byste však vědět jedu zásadní věc:

krajinné panorama

Čím větší plátno, tím vyšší rozlišení – abyste mohli mít na zdi pověšený fotoobraz v požadované velikosti, musíte bezpodmínečně mít v terénu k dispozici fotoaparát pro zhotovení snímků ve vysokém rozlišení. Jde totiž o to, že se tisk snímku musí patřičně zvětšit z originální fotografie, a u malého rozlišení bude výsledek rozmazaný, neostrý a celkově nepěkný.

Vhodná kompozice – také jste si někdy prohlíželi fotografie vašich přátel z dovolené, a převládaly na nich jejich postavy s uříznutýma nohama, nebo nic neříkající záběry krajiny? Někteří lidé nemají příliš cit pro kompozici a zatímco někdo vytvoří na stejném místě a ve stejném čase nudný snímek, co nikoho neosloví, někdo jiný se svou fotografií vyhraje soutěž amatérských fotografů. Kompozice je také důležitá, chcete-li si pak fotoobraz pověsit na zeď.