Business

I vodáci si mohou užít pohodlí

Plánujete vodáckou výpravu po Vltavě, ale odrazuje vás situace v místních kempech? A nechcete kvůli velkému počtu lidí na těchto místech splouvat řeku mimo nejkrásnější roční období, tedy letní prázdniny? Pak máme pro vás tip, který není tak nereálný, jak se zdá, a sice pobyt v pronajatých penzionech.

horní tok Vltavy

Můžete to uskutečnit třeba tak, že před vyplutím se ubytujete v soukromí ve Vyšším Brodě a pro plavbu si pronajmete lodě v místní půjčovně vodáckého vybavení. Druhý den doplujete do Rožmberku nad Vltavou a zde je vám k dispozici rovněž několik penzionů, které se nachází nedaleko rekonstruovaného jezu se sportovní propustí. Lodě odtud snadno přenesete od vody až k penzionu, neboť polyetylenová kánoe váží jen zhruba 40 kg.

zámek Hluboká nad Vltavou

Třetí den lze doplout až do Českého Krumlova, kde se situace může opakovat jako v Rožmberku, doporučit bychom vám mohli penziony v Novém Spolí, nad vodáckým kempem. A další dny to bude pokračovat tak, že plavbu protáhnete až do Boršova nad Vltavou a následně do Českých Budějovic. Zde si můžete zajistit ubytování v Českých Budějovicích levně na okraji parku Stromovka, v klidném prostředí mimo městské centrum a hlavní silniční tah, a vaši výpravu buď zakončíte až v Hluboké nad Vltavou, anebo to zapíchnete v Budějicích a zde pak zbytek týdne můžete relaxovat přímo ve městě, anebo si pronajmout jízdní kola a vydat se odtud na Kleť, případně na Třeboňsko.

Výhodou této lokality je obrovské množství zajímavých míst k podnětným výletům a výpravám do okolí a rozhodně se tu nebudete nudit. České Budějovice a Třeboň patří k nejkrásnějším městům v celé Evropě a rozhodně stojí za to jim nahlédnout pod pomyslnou pokličku, a to nejen kvůli pivovarům Třeboňský regent a Budvar. Možná vás tu osloví i lázeňské komplexy Aurora a Bertiny lázně s relaxačními bazény a zajímavým výhledem na rybník Svět.