Business

Co by se vám mohlo hodit při stěhování

Plánujte akci včas – plánování stěhování byste měli uskutečnit pět až šest týdnů před samotnou akcí. V této době to také dejte na vědomí stěhovací firmě, a bude-li zapotřebí, zajistěte si i povolení pro parkování na městském úřadě. Jen tak se vyhnete stresu a chaosu, který vzniká u unáhlených rozhodnutí.

krabice na stěhování

Jaký termín je vhodný – mnoho lidí se domnívá, že se přestěhuje za víkend, a v pondělí opět vyrazí do pracovního procesu. Máme ale lepší návrh – přestěhujte se raději ve středu, ve čtvrtek a v pátek vybalujte věci na novém místě a víkend si ponechejte volný – relaxujte, běžte ven do přírody nebo vyrazte někam na výlet.

Balicí materiál zajistí stěhováci – nespoléhejte se na krabice z obchodů, z nichž mnohé mohou být poškozené a mohou se při stěhování protrhnout. Stěhovací firma vám pronajme nebo prodá kartonové krabice pevné a spolehlivé. Vhodné nejsou ani staré noviny, tento zlozvyk z minulosti raději nahraďte osvědčenou bublinkovou fólií a stretch fólií. S nimi zabalíte všechny vaše věci.

stěhování krabic

Stěhováci demontují nábytek – demontáž nábytku a jeho zpětná montáž patří k nejobtížnějším krokům v přípravné fázi. Některý větší nábytek, jako jsou psací stoly, postele, šatní skříně, vestavěné skříně a kuchyně svěřte raději do rukou odborníkům a vy si rozeberte jen to, na co stačíte. Například komody, noční stolky a konferenční stolky. A buďte bez obav, že by se něco poškodilo, stěhovací firmy jsou i pro tyto případy pojištěné.

Stěhováci mohou vynést jen to nejtěžší – chcete-li ušetřit náklady na stěhování v Liberci Stehovani-mamut.cz, můžete část věcí přestěhovat sami, například sbalené předměty v krabicích a malé spotřebiče. Velké předměty, například chladničku, pračku, rozkládací pohovku a velký koberec nechte v bytě stěhovákům.

Jak si poradit s neobvyklými předměty – stěhovací firmy jsou připravené přemístit i méně obvyklá břemena, jako jsou větší hudební nástroje, akvária, některé muzejní exponáty, křišťálové lustry, trezory, velkoplošné televize anebo vzrostlé rostliny ve velkých květináčích ze zimní zahrady.