Produkty

Bazénová plachta není zbytečnou investicí

Bazénová plachta patří mezi doplňkové příslušenství a rozhodně není první věcí, kterou byste po zakoupení bazénu poptávali. V první řadě se zaměříte na filtraci, která se postará o likvidaci mechanických nečistot z vody, a pak budete poptávat nějaké vhodné prostředky pro zabránění rozmnožování mikroorganismů, aby se z vašeho bazénu nestal rybníček „Brčálník“. Dále vás zřejmě budou zajímat bazénové schůdky, vysavač bazénového dna a síťka pro odlovení nečistot, plavajících na hladině.

voda v bazénu

Krycí hladinová plachta by však měla být zařazena mezi prvními předměty, co byste měli pořídit, a sice z ekonomických důvodů. Ptáte se, proč zrovna ekonomických? Co je na krycích plachtách tak ekonomického, když se na hladinu pokládají hlavně kvůli snížení spadu nečistot, což sice ušetří pár korun za provoz bazénové filtrace, ale žádná další významná úspora vás nenapadá?

koupání v čisté vodě

Pak počítejte s námi: Každý den se z vodních ploch vypařuje voda do ovzduší, je to běžný přírodní – fyzikální proces. I z toho nejmenšího bazénu o průměru čtyři metry se vám každý den v koupací sezóně vytratí více než 60 litrů vody. Bude-li bazén v provozu půl roku od dubna do září, za tu dobu odtud zmizí přibližně jedenáct kubíků vody, kterou musíte samozřejmě dopouštět. V přepočtu na vodné a stočné cca 120 Kč za měsíc na jeden kubík to dělá celkem 1 300 Kč. A budete-li mít bazén na zahradě 5 let, což je celkem reálná situace, půjde o necelých sedm tisíc korun, které byste doslova ze své peněženky vyhodili.

Krycí plachta sníží vypařování vody na minimum, téměř na nulu, podobně jak je tomu u krycích skel v akváriích, a odečtete-li pořizovací cenu plachty, stále se jedná o velkou finanční úsporu. A životnost plachet je delší, než pět let, takže budete-li mít bazén třeba deset let, bude úspora pochopitelně ještě vyšší, což vás určitě potěší.