Produkty

Vytvořte si věnce ze sušených růží a stabilizovaného mechu

Věnce jsou tradiční výzdobou domácností odnepaměti. Lidé si je zavěšovali do svých příbytků jako symboly hojnosti a vztahu k přírodě a věnec je sám o sobě i svým tvarem připomínkou jednoty, tedy znázorňuje veškeré rozdílné a jedinečné bytosti jak na planetě, tak i ve vesmíru, jako jeden celek.

sušené růže

Věnce jsou velice oblíbenou bytovou dekorací i dnes, a i když možná mnozí z vás nemají tušení o starověkých duchovních moudrostech. To však není podstatné, jde spíše o to, že věnec je velice dekorativní, a hodí se v podstatě kamkoli. Do jakéhokoli stylu, do kterékoli místnosti, a nepokazíte s ním nic ani u svátečních příležitostí.

Věnce na stolech u oslavy narozenin – kruhový tvar věnce je na stole překrásnou podívanou, bývá velmi dominantní a potěší oko každého estéta. Skvěle se hodí hlavně k bílému bavlněnému prostírání a ubrusům anebo k prostírání z juty.

dívka s věnečkem ve vlasech

Věnce adventní – kdo by neznal adventní věnec. Bývá ve většině rodin a neumíme si bez něj představit nadcházející vánoční svátky a příchod Nového roku.

Věnce zavěšené na dveře – na dveře se věnce zavěšují hlavně na Velikonoce a někdy i na Vánoce, ale to neznamená, že byste je tu nemohli mít po celý rok. Někteří lidé věří, že věnec ze stabilizovaných květin je ochranným symbolem rodinného štěstí, a že napomáhá ke štěstí v domácnosti i lidem svobodným a bezdětným.

Věnec pro děti – některé malé holčičky si rády vijí věnce z pampelišek a věnec na hlavě se pak stává krásnou ozdobou. Možná, že si tím také připomínají svatozář, což je do jisté míry znázornění korunní čakry – energetického propojení s celým vesmírem.

Věnce na záclonách – malé věnečky ze sušených růží mohou zajímavě vyzdobit záclony v jednodílných oknech, zejména ty zkrácené, například v kuchyních či v ložnici. Věneček tu pěkně vynikne v případě, že je výhled z okna buď na vodní plochu (přehradu, řeku, rybník), anebo na svěže zelený trávník.