Business

Virtuální sídlo firmy v Praze můžete mít i vy


Víte, že současná legislativa nezakazuje mít nahlášené virtuální sídlo v Praze 6, ačkoli bydlíte třeba v okrese Kladno, například v Buštěhradě? Toto rozhodnutí je výhodné z celé řady důvodů, a my bychom vám mohli na názorném příkladu, třeba ze zmíněného města Buštěhrad, předvést, jakým způsobem by se to konkrétně projevilo.

letiště Praha

Do sídla firmy to není daleko – z Buštěhradu je to po dálnici D7 k ruzyňskému letišti jen asi dvanáct minut jízdy a následně již směřujete z okraje Hlavního města Prahy do jeho šestého obvodu. Dejme tomu, že za půl hodiny jste v sídle firmy, kde máte k dispozici zasedací místnost s občerstvením, a můžete tu realizovat obchodní jednání a další důležité partnerské schůzky.

sídlo firmy v Praze 6

Praha je reprezentativní – obrovskou výhodou městské části Praha 6 je blízkost areálu letiště. Pro zahraniční partnery či zákazníky je to přímo ideální situace, taxík je od letištní haly zaveze do sídla firmy za čtvrt hodiny, anebo si tu mohou pronajmout vůz a cestovat k vám sami. Mnohem lépe také zapůsobí na kohokoli fakt, že sídlíte v Praze, nikoli v Buštěhradě u rybníka, nedaleko budovy základní školy, kde sice žil dlouhá léta známý spisovatel Ota Pavel, ale přece jen je to venkovská oblast.

Vaši sousedé nemusí nic vědět – udržujete dobrý vztah s lidmi v sousedství? Pak jej udržujte i nadále, a o svém podnikání se jim raději nezmiňujte. Víte, co dokáže lidská závist, a někdy vás tím překvapí i lidé, od nichž byste žádný podraz nečekali.

Berňák – náhodné kontroly z Finančního úřadu se teoreticky nemusí obávat nikdo, kdo je poctivý a důsledný. Jenže můžete někde ve výkazech udělat chybu, a tu pak zaplatíte na pokutách. Máte-li sídlo firmy v Praze, tam je velmi malá pravděpodobnost, že vás navštíví kontroloři, tím pádem se zbavíte zbytečného stresu a můžete se pak věnovat svému podnikatelskému záměru v poklidu.