Produkty

Úklid od A do Z


Zahrada je součást domu a měli bychom se o ni pořádně starat. Nejde jen o zahradní práce, který mne věnujeme během celé zahradní sezony – od jara do podzimu, ale i o úklid okolí domu. Ten část lidí zanedbává, protože razí heslo, že co není v domě, to se uklízet nemusí. Nebo alespoň ne tak často. Problém nastává u užitkových věcí, které se čistit a uklízet musí. Jednou z nich je bazén.

Bazén si pořizuje stále více lidí, protože mít ho k dispozici je daleko lepší než chodit na koupaliště. Kdo má kousek zahrady, ten si nejspíš bazén časem pořídí. Nemá ale smysl utrácet peníze za nafukovací bazén, který toho opravdu moc nevydrží. Nafukovací bazény jsou nekvalitní, a i když se zdají být levné, mnohé lidé za sezonu spotřebují více než jeden. Ano, spotřebují – protože často nafukovací bazén nepřežije ani tu jednu sezonu.

bazén žebřík

Proto část lidí kupuje rovnou ten nejkvalitnější bazén, který je možné sehnat, a tím je plastový bazén do země. Někdo dává přednost menšímu bazénu, někdo potřebuje velký. Je na každém co mu bude vyhovovat a na co bude mít finance. I když jsou dnes bazény cenově dostupné, stále mezi nimi najdeme i luxusní bazény v ceně stovek tisíc korun. Záleží na tom kolik peněz do bazénu chcete investovat.

bazénový vysavač

Co se týče úklidu, ten by v případě že máte doma bazén, neměl končit za dveřmi. Bazén je nutné pravidelně čistit. Každý výrobce vám doporučí chemii, která je vhodná pro jeho typ bazénů. Používat můžete nejen samotné granuláty, kterých je několik druhů a každý řeší jiný problém, ale existují i univerzální tablety do bazénu chlorito, které vodu v bazénu zbaví nejen choroboplodných zárodků, ale navíc ji i vydezinfikují. Zeptejte se svého dodavatele bazénu, jakou chemii máte používat, abyste si povrch bazénu nepoškodili. Pravidelným čištěním budete mít vždy vodu čistou a vhodnou ke koupání.