Business

Domácnost a levná energie


Kdopak by se s tímto problémem nepotýkal, že ano. Vypínaní a hlídaní spotřebičů a počítání každé koruny, kterou za energii vydáme. A také úvahy o tom, zda nepřejít na plyn. Což se ovšem v současnosti absolutně nedoporučuje. Ten je totiž ještě více nejistý než elektřina samotná. A to už je co říci. Když se podíváme na celosvětové dění s určitým nadhledem, zjistíme, že zdražování energie je problém celosvětový. Zdražuje se všude a všude to lidé pocítili, a ještě také pocítí. Od příštího roku zase o nějaké to procento, a tak to půjde dál a dál. Proč to v zahraničí spotřebitelé pocítí daleko méně, než u nás je již na jinou úvahu a také na jiný článek.

montáž panelů

Zkusme se však podívat na věc z poněkud jiného úhlu. Z úhlu spotřebitele jako takového, který by se rád zbavil těch nehorázných účtů za elektrickou energii a chce to udělat tak, aby se nezadlužil. Což asi jednoduché nebude. Nezadlužil míním tím, že by jako přestal za elektřinu platit, což se také nedoporučuje, protože by se lehce mohlo stát, že jako dlužník budete bez elektřiny a zanedlouho také bez trvalého bydliště, protože exekutoři se s tím nějak moc nemažou.

solární panely

Je zde však řešení i bez toho, abyste museli před exekutorem prchat do neznámých končin, nebo někam pod most. Toto řešení se nazývá dotace na solární panely na střechu, takže právě s touto dotací nepůjdete o žebrácké holi a v klidu si vlastně zařídíte svou vlastní elektrickou energii, kterou si vlastně v podstatě sami vyrobíte a také si ji sami dodáte. A ejhle, nemusíte nikomu nic platit. Tedy potom, jinak bude montáž a zprovoznění vaší výrobny energie něco stát. Nic není zadarmo. Ale právě s tou dotací se náklady zmenší, a to o ne nepodstatnou částku. Nelze uvést jakou bez znalostí místa a dalších technických souvislostí. Prostě to musíte zkusit a uvidíte sami, že tohoto kroku nebudete litovat.