Nešetřete na světlech

Užít si dostatečně jízdu ve vašem novém autě bez kvalitních světel nebude možné nejen v nočních hodinách, ale rovněž ani za deště či sněžení.

Nešetřete na světlech

Po každé, když vyjedete vozidlem na silnici, vždy tak trochu riskujete. Přeci jen, české cesty nejsou zrovna nejlepší na světě a čeští řidiči také nejsou zrovna známí pro své vysoké kvality. Toto vy změnit nemůžete, ale co změnit můžete, to jste vy sami, respektive připravenost vašeho vozidla. Je více než vhodné ho mít tedy po technické stránce v dokonalé kondici, jinak se vám to může během jízdy vymstít. Důležité je být nejen připásaný a ostražitý, ale rovněž mít ve světlometech namontovaná ta správná světla, jejichž prostřednictvím uvidíte na vozovku i za zhoršených podmínek.

Moderní světla

Vzhledem k tomu, že nabídka je v tomto oboru už docela rozsáhlá, bývá někdy problém pro laika vybrat do vozu ta pravá světla. Značka nemusí být zase tak zásadní. Důležité je vybrat si autožárovky, které jsou známé kvalitní svítivostí, vysokou odolností a nízkou poruchovostí.

Nenechte se mýlit, že ve dne dobrá světla nepotřebujete. Jsou rovněž užitečná. Nikdy nevíte, kdy padne mlha nebo začne prudce sněžit. Pak mohou kvalitní světla být tím jediným faktorem, který vás udrží na té správné straně silnice. Samozřejmě, že jejich největší využití je v nočních hodinách, kdy není normálně vidět na metr. Je důležité, abyste si vybrali žárovky, které svítí sice dobře, ale ne až příliš. Přílišná svítivost totiž může způsobovat dočasné oslnění u protijedoucích řidičů, což rovněž může mít neblahé následky. Také byste se měli vyvarovat nakupování světel někde v cizině. Podle tamních zákonů můžete třeba používat barevná světla, ale to je v našich končinách u standardních osobních vozidel zakázáno. Je tedy lepší provést nákup u nás. Nic vás pak v tomto směru nemůže překvapit.

Používejte vhodná světla

Snadná výměna?

Jakmile koupíte světla, můžete je hned vyměnit. Většinou není potřeba listovat manuálem a každý, kdo kdy něco dělal na autě, to zvládne. Je však potřeba zmínit, že ne u každého vozu stačí vymontovat pouze světlomet, někdy je to složitější. V takových případech je asi lepší navštívit autoservis.